Yorum Ekle
 
Yorum No : 13127 | Mustafa ALSANCAK8.3.2019 01:59:55
Muhterem Elveda TANIK HANIMEFENDİ!
Doğrusu bu kaleme almış olduğunuz etkili yazınızı ben CHP Yöneticilerin yerinde olsam teksir edip çoğaltılarak binlercesini el ilanı olarak Ankara'ın sokaklarını gençlere dolaştırarak önüne gelen vatandaşa dağıtırdım. Sayın Kılıçdaroğlu bile yapmakta olduğu konuşmalarında bu kalibrede cesaretli bir konuşma yapıp sayın Mansur YAVAŞ'ın arkasında duracak adımı atmış DEĞİL.
Ankara'yı Melih GÖKÇEK YÖNETİMİNDEN KURTARMIŞ OLMAK DAHA İŞİN BAŞLANGICI OLARAK GÖRÜLÜYORDU. Ve bunun devamı ise Ankara'nın AKP'den kurtarılması olmalıdır.
Ne büyük ayıptır ki sayın YAVAŞ için Makadon olduğu dedikodusu yapılmaktadır. Nedir yani adamın Makadonya kökenli olmuş olması onun görev yapmasına ne gibi engel teşkil edebilir k?
Peki o zaman Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşları pek çok mevkilere erişmiş olarak halka hizmet vermede sözsahibi olduklarını herkes biliyor. Nereden gelmiş oldukları DEĞİL onların seçildikleri makamlarda başarılı olup olmadığına bakılır. AKP ANKARA BELEDİYE BAŞKA ADAYININ SON OLARAK SAYIN M.YAVAŞ İLE BİR TV'ye çıkıp tartışma yapabilmesi için sayın AKP GENEL BAŞKANI ERDOĞAN'dan izin alması gerektiğini söylemiş olması ile ne büyük bir acz içinde olduğunu ve Ankara gibi bir şehrin belediye başkanı olarak tek başına karar veremeyeceğini de itiraf etmiş oluyordu.
Zaten sayın Erdoğan sayesinde Akp belediye başkan adayları kendilerini pek fazla miting meydanlarına atamıyorlar. Sağ olsun o da her Allah'ın günü muhalefet partilerini ve onların Genel Başkanlarını hallaç pamuğu gibi atmaya doyamıyor. Ne acıdır ki bütün söylemlerinde BİR ZİLLET lafıdır ağzından hiç düşmüyor. Fakat bu şekilde seçmeni ötekileştirmeye yönelik Onur kırıcı hakaret ağırlıklı konuşmalar sağduyu sahibi Akp sempatizanı vatandaşları da üzüyor.
Zavallı Kılıçdarolu' nun sayın Erdoğan tarafından küçük düşürücü sıfatlarla yaptığı hücumlara basıl dayanabildiğini merak etmekteyiz.
Bugün halk arasında konuşulan mesela: İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa,İzmir ve daha birkaç Büyükşehir belediyelerin Muhalefetin eline geçtiğini farzedelim; acaba Akp'nin 1 Nisan sabahı ruhsağlığı ne hale gelmiş olabilir. Şayet böyle bir seçim sonucunu muhalefet elde etmiş olsa sayın Erdoğan'nın Tek Adamlı Başkanlık sistemi büyük bir sarsıntıya uğrayacaktır. Zira Akp İstanbul belediyesini yıkılmaz bir AKP KALESİ OLARAK GÖRÜYOR.
Sayın Mansur YAVAŞ KENDİ İŞİNE BAKIYOR. Akp'nn Sataşmalarına aldırış etmiyor. Sadece aldırış etmeyen o DEĞİL; sayın Erdoğan'ın günün 18 saati yandaş tv.lerde yayınlanan şunu bunu terörist veya vatan hainliği ile suçladığı kesimler de meydanlara koşup her saat başı polemiğe girme eğiliminde görünmüyorlar. Bu arada halkın en çok merak ettiği lider ise Devlet Bahçeli'nin seçim sonuçları açıklandığında hala MHP başkanı olmayı içine sindirebilecek midir şeklindedir. Ümidimiz odur ki; başta İstanbul,sırası ile Ankara, İzmir, Muğla, Aydın, Çanakkale,Antalya, Mersin, belki BURSA'yı da muhalefet kazanırsa memlekette demokrasi yolunda kalıcı ilerlemelerin önü açılmış olabilir.

 
Yorum No : 13132 | Mustafa ALSANCAK22.3.2019 20:40:25
Çok muhterem Elveda TANIK HANIMEFENDİ!
Sizin de makalenizde enine boyuna inceleyip tartıp doldurup boşaltıp bütün yapılması gerekenleri şahane bir anlatımla sıralamanıza uygun bir şekilde sayın Mansur YAVAŞ KARŞI PARTİ ADAYLARI İLE AĞIZ DALAŞIĞINA GİRMEMEK İÇİN HAFTALARDIR YA SABIR ÇEKEREK KENDİ PLAN VE PROJELERİNİN ANKARA İÇİN NELER GETİRECEĞİNİ EFENDİ BİR ÜSLUPLA ANLATMAYI YEĞLEDİ.Maalesef ne kadar sessiz kalınırsa o nispette bir sürü bahane ve iftiralar atmak için hazırlık yapmakta olan insanların varlığını kimse hesaba katmamıştı. Sahte senet sahtekarlığına adı karışmış olduğu haberi gerçekmiş gibi tüm Akp yandaş tv kanalları sayın Mansur YAVAŞ'ı şaibeli duruma düşürmek için birbirleri ile yarışa girdiler. Hükümet sözcüsü bile bir saatlik tv konuşması yaparak Millet İttifakının Ankara Belediye Başkan adayını yerden yere vurmaya kalktı. Devlet BAHÇELİ BİLE MANSUR YAVAŞ ADAYLIKTAN GERİ ÇEKİLSİN DEMEYE BAŞLADI. Cumhur ittifakının yaptırdığı Anketllerde sayın Mansur Yavaş'ın yıldızının parladığını işaret eden 8-10 puanlık ÖZHASEKİ'nin önünde gittiğini görmüş olmalarından doğan sarsıntı ile Ankara da Akp'den kayıp gidecek telaşı sayın Erdoğan ve Bahçeli'yi çok derin düşüncelere sarmış olmalı ki
Mansur YAVAŞ'ın eski defterini karıştırma ihtiyacı duydular. Sayın YAVAŞ bu karalama kampanyasını yürütenlere cevap mahiyetindeki basıntoplantısında hakkındaki iddiaları bütün açıklığı ile anlattıktan sonra ortam biraz sakinler gibi oldu. Ama yine Bahçeli sazı elinden bırakmadığı için Mansur YAVAŞ ADAYLIKTAN ÇEKİLSİN DİYE TEK KİŞİLİK KOROSUNU DEVAM ETTİRİYOR. Bu yerel seçimler kadar siyasi ortamın gerildiği başka bir seçim kampanyası görülmedi. Bilhassa Cumhur ittifakını tek başına yöneten sayın Erdoğan'ın muhalefete reva görmekte olduğu yakıştırmalar içimizi sızlatmaktadır. Akp'li yöneticiler İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa ve daha birkaç büyük şehir belediye başkanlıkları CHP ve İYİ PARTİNİN ELİNE GEÇERSE ANKARA'daki Beş tepe Saray'ını da sarsma tehlikesi başgösterebilir telaşı içinde olabilirler. Belki en kısa bir zamanda yeni bir erken seçim takvimi belirleyeceklerdir. İstanbul adayı Ekrem İMAMOĞLU DÜNKÜ HALK TV.deki gazetecilerin sorduğu sorulara memnuniyet verici cevaplar verdi. Sayın Binali YILDIRIM 3-5 puan aşağılarda seyrediyormuş. Sayın Erdoğan en çok sarsacak sonuç İstanbul'un AKP'den kayıp gitmesi olur. 1 Nisa'n sabahı kavgasız, dövüşsüz ve karşılıklı atışmalar sonbulmulmuş olarak memleketimize yakışan neticelerle uyanalım.