Kilis Yardımlaşma derneği 
 

 

 

 

Sevgisiz dostluk olmaz!

Devamı  

 Türkiye'nin tek buz müzesi binlerce ziyaretçi ağırladı

 


  


 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Rami'yi pek çok faaliyetin de yapılabileceği bir kültür merkezi olarak planladık'' dedi.

 DEVAMI

 

magazin


 ‘’CACA, Tanrı Beni Seninle Yokladı’’ 10 Ocak 2023’de Caddebostan Kültür Merkezi Salonu’nda prömiyer yapacak.

 Devamı 


Yeni Yılınız Kutlu Olsun
 

 

 

Milli Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Temel ile Röportaj 


Klasik Türk müziği sanatçısı, icracı ve bestekar, Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca, vefatının birinci yılında yad ediliyor.


KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI FİLM ARŞİVİ

 
 
 
  AKPINAR Temmuz 2017 Sayısı
 
 
 AKPINAR Mart 2017 Sayısı
 
 
 
Bir insanlık dersi...
 
 

 Orhan SELEN

Devamı

 

  
Hava Durumu Bilgileri

 
Döviz Kurları

Anket
Anket Seçilmemiş
Diğer Anketler

Ziyaretçiler
Toplam Ziyaretçi :  27993995
Bugün Ziyaretçi :  183
Aktif Ziyaretçiler :  47

LEGO'nun gerçek boyutlu Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da

 

İstanbul

LEGO Technic yapım parçaları ile gerçek boyutuna uygun olarak inşa edilen Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul’da sergilenmeye başlandı.

LEGO Group ve Lamborghini iş birliğiyle ortaya çıkan gerçek boyutlu Lamborghini Sian FKP 37 model aracın Türkiye tanıtımı, İstanbul Akasya AVM'de gerçekleştirildi.

12 Haziran'a kadar İstanbul'da sergilenecek olan araca ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

Modelin, Lamborghini Sian'ın fütüristik özelliklerini ve siluetini en küçük ayrıntısına kadar yansıtmasını sağlamak için birbirinden farklı 154'ün üzerinde, toplamda 400 binden fazla LEGO Technic yapım parçası kullanıldı.

"Aracı buraya getirebilmekten çok mutluyuz"

LEGO Türkiye, Yunanistan ve İsrail Pazarlama Direktörü Tuna Canatar, aracın tanıtımında yaptığı konuşmada, söz konusu aracın Çekya, Polonya, Danimarka ve Dubai olmak üzere bugüne kadar dört farklı ülkede sergilendiğini dile getirdi.

Türkiye'nin aracın sergilendiği beşinci ülke olduğunu belirten Canatar, "Aracı buraya getirebilmekten çok mutluyuz. Tüm insanların eğlenebildiği, keyif aldığı bir marka olmak bizim için çok önemli ve tabii ki oradaki ilgi alanlarına ulaşmaya çalışıyoruz. Bu araç da bunlardan en önemlisi. LEGO olarak araç kategorisinde farklı ürünlerimiz var. Lamborghini modeli de bunlardan bir tanesi olduğu için Türkiye'deki LEGO severlerle buluşturmak istedik." dedi.

"LEGO, Türkiye'yi gerçekten çok önemsiyor"

Aracın Türkiye'de sergilenmesinin, LEGO'nun Türkiye pazarına verdiği önemin bir göstergesi olduğunu belirten Canatar, "Sadece yönettiğimiz bölge değil tüm dünyada LEGO, Türkiye'yi gerçekten çok önemsiyor. Öncelikli pazarlardan bir tanesi. Dolayısıyla bu aracı gerçekten her ülkenin misafir etmesi çok kolay bir şey değil." diye konuştu.

"15 kişilik bir ekip tarafından yaklaşık 9 bin saatlik emek harcandı"

Araca ilişkin teknik bilgileri de paylaşan Canatar, şunları kaydetti:

"Aracımız bir kere çok büyük bir mühendislik ekibinin geliştirdiği bir ürün. Baktığımız zaman 2,2 ton ağırlığında, 400 bin LEGO parçasıyla yapılmış durumda. Aracın geliştirilmesi ve yapılması için 15 kişilik bir ekip tarafından yaklaşık 9 bin saatlik emek harcandı. Baktığımız zaman aydınlatması, ışıkları, içindeki motoru vesaire ürünle birebir ölçüde tamamen benzersiz bir model uyarlaması diyebiliriz. Tüm ürünlerimizi minimum bir senede geliştiriyoruz ve daha sonra hayatımızda yer alıyor. Dolayısıyla LEGO bir inovasyon şirketi ve bu inovasyon süreleri de minimum bir sene gibi bir periyotlar halinde yapılıyor."

"Farklı sürpriz araçları da Türkiye'de misafir ediyor olacağız"

Özel olarak üç kişilik bir global ekip tarafından model aracın Türkiye'ye transferinin gerçekleştiğini dile getiren Canatar, benzer etkinliklerin devam edeceğine işaret ederek, "Bu bir ilkti. Çok heyecanlıyız önümüzdeki 6-7 aylık süreçte mutlaka bunun gibi farklı sürpriz araçları da Türkiye'de misafir ediyor olacağız." diye konuştu.

"Sergilenen araç satılık değil, Danimarka'daki ofiste korunacak"

Aracın yapımında bir Türk mühendisin ya da LEGO çalışanının şu an için rol almadığını belirten Canatar, "Ama umarım olur. Çünkü Türkiye'de gerçekten LEGO'da dizayn olarak, mühendis olarak çalışmak isteyen de çok insan var." dedi.

Sergilenen aracın satılık olmadığını belirten Canatar, LEGO tarafından araca bir fiyat biçilmediğini ve muhtemelen uzun yıllar Danimarka'daki merkez ofiste korunacağını sözlerine ekledi.

Lamborghini Sian'ın şık tasarımını en ince detayına kadar yansıtıyor

Öte yandan, Lamborghini Sian FKP 37 modeli, Çek Cumhuriyeti, Kladno'da tasarımcı, mühendis ve LEGO yapım uzmanlarından oluşan 15 kişilik bir ekip tarafından geliştirilerek 8 bin 660 saat çalışma süresiyle bir araya getirildi. LEGO Technic modeli aracın orijinal boyutları ile aynı olacak şekilde, 4.980 mm uzunluk, 2 bin 101 mm genişlik ve 1.133 mm yüksekliğe sahip.

Tamamen LEGO Technic öğelerinden yapılmış, aktif ön ve arka aydınlatmalar, Lamborghini'nin resmi boyahanesi tarafından uygulanan, türünün ilk örneği fırça efektli kaplama gibi özellikler öne çıkıyor.

Gerçek boyutlu LEGO Technic Lamborghini modelinin, 1:8 ölçekli LEGO Technic modeline mükemmel uyum sağlayan rengi, Lamborghini'nin resmi boyahanesi tarafından yapım parçaları üzerine özenle uygulandı. Modelin göz alıcı renklerinin ömür boyu kalıcı olmasını sağlamak için boya fırçası efektli UV renk kaplaması kullanıldı.

Bu süper gerçekçi modelin dış görünümü, Lamborghini'nin tasarım dilinde önemli bir rol oynayan altı kenarlı şekle dayanırken, İtalyan spor otomobilindeki ikonik altıgen arka lambaları ve egzoz tasarımını birebir yansıtıyor.

Ayrıntılarla bezeli bu model, Lamborghini Sian'ın şık tasarımını en ince detayına kadar yansıtıyor. Sian kelimesi Bolognese lehçesinde "flaş" veya "şimşek" anlamına geliyor, bu nedenle, LEGO Group uzmanları, gerçek boyutlu modelin, aracın epsilon farları ve altıgen arka lambalarını birebir olarak yansıtması için özel olarak çalıştı.

LEGO Technic Lamborghini Sian FKP 37’nin, ünlü Lamborghini amblemi ve İtalyan bayrağı ile süslenmiş direksiyon simidi ile LEGO yapım parçalarından oluşan gösterge paneli de dikkati çekiyor.

Aracın 1:8 ölçekli LEGO Technic modeli satışta

Ayrıca, yalnızca sınırlı bir süre için İstanbul’da bulunacak olan bu aracın 1:8 ölçekli LEGO Technic modeli satışa sunuldu. 1:8 ölçekli LEGO Technic 3 bin 696 parçadan oluşuyor.

Üstün detaylarıyla özellikle süper spor araba hayranları için tasarlanan bu gelişmiş LEGO Technic yapım seti, dekoratif bir sergi levhası ve özel çevrimiçi içeriğe erişmek için bir seri numarası içeriyor.

AA

Ekleyen:  Efe'ce Haber Gazetesi
Ekleme Tarihi:  29.5.2022
İzlenme: 
Yazdır:Yazdır
 
Eklenen Yorumlar 
Bu Konuda En Çok Okunan Yazılar
Kafa nakli için geri sayım başladı
Dünyanın ilk kafa nakli 2017'de yapılacak ancak kafayı nakletmeden önce hastayı sanal gerçeklik içinde yeni vücuduna alıştırmak gerekiyor.
Efe'ce Haber Gazetesi [ 10.12.2016 Devamı
 
Nikola'dan dünyayı değiştirecek kamyon
Elektrikli otomobil üreticisi Nikola, dünyayı kökünden değiştirebilecek bir kamyon tanıttı.
Efe'ce Haber Gazetesi [ 3.12.2016 Devamı
 
Renk körleri için 'renk tonu bulucu' cihaz geliştirdiler
Yalova'nın Çınarcık ilçesinde Atatürk Bilim ve Sanat Merkezindeki iki öğrenci, renk körleri için renk tonu bulucu cihaz geliştirdi.
Efe'ce Haber Gazetesi [ 16.2.2017 Devamı
 
Yazarlar
Prof. Dr. Anıl ÇEÇEN

TÜRKİYE DE MÜBADELE MÜBADİLLERİLE ULUS DEVLET -SIĞINMACILAR İLE FEDERASYON
M. Yahya EFE

Anakara’ya kar yakışıyor
Hüseyin TOPRAK

YÜCE MECLİS VE 2023 BÜTÇESİ…
Harika ÖREN

Puantiye Prensesi
Belma Demir AKDAĞ

İNSAN HAKLARI
Ahmet GÖKSAN

YILIN TANINMASI
Sevgi Ünal

UMUT YILI
Metin Mercimek

SEVEN İNSAN KÜSMEZ, KÜSEN İNSAN SEVEMEZ
Şahika ÖNER

YENİ BİR YIL DAHA
Nevin BALTA

Türk Kadınının seçme ve seçilme hakkı
Günseli RUMELİOĞLU

GÜNDEMİN İZLERİ
Fevziye ŞİMDİ

HAYATIMIZLA OYNUYORLAR !
Ayten YAVAŞÇA

Artık bu solan bahçede bülbüllere yer yok
Münevver ÖZCAN

BÜTÜN BABALAR AYNI BİLİRDİM. ANLADIM Kİ DEĞİLMİŞ…
Oktay ZERRİN

Anadolu Mektebi Okul Paneli
Arzu KÖK

Gençler!...
Dr. Doğan KUŞMAN

Müslüman mısınız?
Alev YILDIRIMCI

Zaman yok
Yekta Güngör ÖZDEN

Ne günlere kaldık…
Handan ÇÖLAŞAN

Bu DÜNYA
Orhan SELEN

UNUTKANLIK SALGINI
Dr. İbrahim ATEŞ

ÂŞÛRÂ GÜNÜNÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Elveda TANIK

LEBALEB KONGRE...
Mehmet KADIOĞLU

Efece Haber'de

>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  

 


>>>>>>>>>>>>>>>>>
 

 

 

 

Her Hakkı Saklıdır. Efe'ce Haber Gazetesi © 2008 Tasarım : Linear Yazılım

Reklam