Ankara'nın başkent oluşunun 97. yılı
 Devamı    
 
 
 BEKİR COŞKUN'UN ARDINDAN...
  Devamı    

 

 
Babalar, anneler birer okul olun… Okul artık sizsiniz… Çocuklara laik cumhuriyeti, Cumhuriyet sevdasını, Cumhuriyet devrimlerini öğretin.
Mustafa Kemal’i anlatın… Unutmasınlar…
Bekir Coşkun
 
 
Ankara (Efece haber) - Uzun zamandır akciğer kanseri nedeniyle tedavisine devam edilen yazarımız Bekir Coşkun hayatını kaybetti.  
  Devamı 

magazin
 
 
57. Antalya Film Festivalinde
En İyi Film ödülü
HAYALETLER
  Devamı  

 

 
 
 
 
 
  AKPINAR Temmuz 2017 Sayısı
 
 
 AKPINAR Mart 2017 Sayısı
 
 
 
Bir insanlık dersi...
 
 

 Orhan SELEN

Devamı

  
Hava Durumu Bilgileri

 
Döviz Kurları
altın fiyatları

Anket
Anket Seçilmemiş
Diğer Anketler

 


 
Ziyaretçiler
Toplam Ziyaretçi :  23395014
Bugün Ziyaretçi :  751
Aktif Ziyaretçiler :  86

'Bugünün yarını da var'
Başbakan Erdoğan Hindistan ziyaretinin öncesinde ekonomik durumla ilgili açıklamalar yaptı. Erdoğan, banka yönetimlerini uyardı ve gözdağı verdi. 
Erdoğan şöyle konuştu: “Dün akşam yaptığınız toplantıda kredileri geri çağırmaları ve faiz oynamaları gerekçesiyle bankaları ve finans sektörünü eleştirmiştiniz ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) bu konuda önümüzdeki günlerde devreye girebileceğini söylemiştiniz. Ancak bugün BDKK Başkanı yaptığı açıklamada bankaların, finans sektörünün olumlu bir duruş sergilediğini ve performans gösterdiğini söyledi. Gözler BDDK'ya çevrilmişken BDDK'dan böyle bir açıklama gelmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?”
Arkadaşlar metinleri tam almanız, tam incelemeniz lazım. Bir defa BDDK Başkanımızın ifadesi böyle değil. BDDK Başkanımızın ifadesi 'bankalarımız, finans sektörü 2001 krizindeki duruşlarına göre bugün daha olgun bir noktadadır', ifade böyle. Bunu bizzat ben BDDK Başkanından özellikle de dinledim ve kendisinden bunu aldım. Sizin dediğiniz gibi olursa olay farklı olur. 'Kaldı ki BDDK da tavır alacaktır' diye bir konuşmam yok. Tam aksine 'BDDK da bu süreci muhakkak değerlendirecektir' dedim. Niçin? Çünkü denetim, düzenleme tamamen BDDK'ya aittir. Biz hükümet olarak üzerimize düşeni tabii ki yapıyoruz, yapacağız ki bu ziyaret bunlardan bir tanesidir. G-20 en önemlilerinden bir tanesidir. Hindistan'dan geleceğim, geldikten sonra yine Körfez'e gideceğim. O çevrede süreç içerisinde Suud planım var, Rusya planım var, İran planım var. Bütün bu bölgeleri dolaşacağım. Bütün mesele nedir? Biz bu süreci en hafif zararla nasıl atlatabiliriz, mesele budur ve buna yönelik olarak da ben de koşturacağım. Özellikle ilgili bakan arkadaşlarım koşturacaklar. Nerede, ne yapabiliriz? Bunu birlikte, inşallah tabii reel sektör ve finans sektörüyle de birlikte bunları yürüteceğiz. Ama kimse 'ben taşın altına elimi koymuyorum' diyemez. Herkes taşın altına elini koyacak. "
Dün akşam Türkiye'nin önde gelen reel sektör temsilcilerinden oluşan bir kaç grupla ayrı ayrı görüştüğünü kaydeden Erdoğan, bu görüşmelerde “kredi geri çağırma” noktasında reel sektör temsilcilerinin kendisine şikayetlerini ilettiklerini söyledi.
Bu kişilerin Türkiye'nin saygın reel sektör kuruluşlarından olduğunu belirten Erdoğan, finans sektöründeki bankaların reel sektöre para satmak suretiyle çok ciddi imkanlar elde ettiğini dile getirdi. Erdoğan, şunları söyledi:
“Ama şimdi böyle bir dar zamanda kalkıp da eğer bu tür, kredi geri çağırma gibi bir şey yaptıklarında haklı olarak onların farklı tepkileri var. Çünkü yanlarında çalıştırdıkları insanlar var. Şu anda devlete yaptıkları yatırımlar var. Bu yatırımlarda şu anda bizden önde gidiyorlar. Geçmişte olduğu gibi 'önce devlet bize para versin de ondan sonra biz iş yapalım' durumunda değiller. Şimdi onlar yatırım yapıyor, biz arkadan ödeme yapıyoruz. Bunlar bundan dertliler. Şüphesiz ki biz de bunların takipçisi olacağız. Kimse 'şurada darda duruyor, sıkıntıda olan reel sektöre bir tekme de ben vurayım' diyemez. Finans sektörünün bu noktada çok daha dikkatli adım atması lazım. Bugünün yarını da var. Bunu kimsenin unutmaması lazım.”
AA.

 
Ekleyen:  Efe'ce Haber Gazetesi
Ekleme Tarihi:  21.11.2008
İzlenme:  3037
Yazdır:Yazdır
 
Eklenen Yorumlar 
Bu Konuda En Çok Okunan Yazılar
AKP'de gizlenen Gökçek krizi
KİT Komisyonu'nda EGO'ya haciz koyduran BOTAŞ yönetiminin tehdit edildiği ortaya çıktı.
Efe'ce Haber Gazetesi [ 19.11.2008 Devamı
 
Yazarlar
Prof. Dr. Anıl ÇEÇEN

DEMOKRATİK ATATÜRKÇÜLÜK
Bekir COŞKUN

Yazı bilmem
Yekta Güngör ÖZDEN

Siyasal çarpıklıklar
Hüseyin TOPRAK

ARTIK GÜN – DEM YOK, SAAT – DEM VAR…
M. Yahya EFE

Bekir Coşkun’un ardından...
Orhan SELEN

Kara çarşafı kim yasakladı?
Harika ÖREN

YAŞANABİLİR BİR DÜNYA
Arzu KÖK

Muhalefet
Belma Demir AKDAĞ

SABIR, SABIR YA SABIR
Münevver ÖZCAN

YENİDEN DENGELENECEĞİZ ..
Ahmet GÖKSAN

PAZAR'LIK ÖZÜN BAŞARISI
Metin Mercimek

UNUTMADIM SENİ BEN
Sevgi Ünal

DİKEN ÜSTÜ
Handan ÇÖLAŞAN

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü.
Ayten YAVAŞÇA

Artık bu solan bahçede bülbüllere yer yok
Şahika ÖNER

ANTALYA BEYDAĞLARININ HİKAYESİ
Mehmet KADIOĞLU

Efece Haber'de
Mahmut SELÇUK

EVDE KAL TÜRKİYEM
Fevziye ŞİMDİ

TÜRK DİL BAYRAMI
Oktay ZERRİN

GAZETECİ EFE KÖPEĞİ MAÇO' YU UNUTMADI !
Sevinç ŞİMŞEK

Dikkat ettiniz mi?
Dr. Doğan KUŞMAN

MEHDİLİK KAVRAMI NEDİR?
Nejat TAŞKIN

NE YAZSAM DİYE DÜŞÜNÜYORUM

 

 

MICHELIN Ana Bayii GÜLER KARDEŞLER 

 

 

Her Hakkı Saklıdır. Efe'ce Haber Gazetesi © 2008 Tasarım : Linear Yazılım

Reklam