Babacan'dan kayıt dışı çalışan vurgusu
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, koronavirüs salgını nedeniyle açıklanan tedbir paketi ve alınabilecek önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
      Devamı  
 
 
  Kilis’in Tarihi ve Kültürü Yeniden Canlanıyor
 Devamı    

 

 
 

Bakan Pakdemirli, Türkiye'de gıda sıkıntısı yok

 
 
Bakan Pakdemirli, Türkiye'de gıda arz güvenliğinde bir sıkıntı olmadığını belirterek, "Ülkemizde ilk Kovid-19 vakası görülmeden önce bazı adımlar attık. Bu sayede marketlerimizin stokları iyi ve rafları dolu durumda." ifadelerini kullandı.
  Devamı 

magazin
 
TÜRK POLİSİ ÇOK YAŞA...
 Devamı  
 
 
Nesrin Cavadzade
Son kez sokağa çıktı
  Devamı  

 

 
 
 
 
 
  AKPINAR Temmuz 2017 Sayısı
 
 
 AKPINAR Mart 2017 Sayısı
 
 
 
Bir insanlık dersi...
 
 

 Orhan SELEN

Devamı

  
Hava Durumu Bilgileri

 
Döviz Kurları
altın fiyatları

Anket
Anket Seçilmemiş
Diğer Anketler

 


 
Ziyaretçiler
Toplam Ziyaretçi :  21999304
Bugün Ziyaretçi :  7915
Aktif Ziyaretçiler :  133

NİL&ART AÇILDI
 
 
Efecehaber/İstanbul- NİL&ART, “Sevgiliye Mektuplar” adlı karma sergiyle  İstanbul sanat dünyasına ‘’Merhaba’’ dedi. Kadıköy yeni bir sanat galerisi kazandı. Nilgün Karatopraklı, atölye çalışmalarının da yapılacağı butik sanat galerisini 15 Şubat Cumartesi günü Saat 15.00 de Yeldeğirmeni’nde  açtı. 
 
 
           NİL&ART -Wonderful&ART elbirliğiyle hazırlanan  ‘’Sevgiliye Mektuplar’’ etkinliğinin Kreatif direktörü ressam Nilgün Karatopraklı ve Art koordinatörü  ressam, yazar Harika Ören tarafından organize edildi.
 
 
           Sanat, edebiyat ve basın dünyasının ilgi gösterdiği sergiye eser ve mektuplarıyla; Ayten Akgürbüz, Eyüp Büyükbostancı, Harika Ören, Nilgün Karatopraklı, Sevgi Ünal, Şahnaz Yılmaz, Ülkü Cılızoğlu, Vuslat Karatopraklı Seçkin ve M.Yahya Efe katıldılar.
 
            Nilgün Karatopraklı ‘’ Sanatsal ve edebi yaratıcılığını ortaya koymak isteyenler için’’ SEVGİLİYE MEKTUPLAR’’ dedik; 15 Şubat 2020’de sevgimizi mektuplara dökerek, desenleyerek, şahlandıralım istedik. SEV-Gİ iki heceli ama kocaman bir sözcük. İçine neleri, kimleri almaz ki. Öylesine yüce gönüllüdür ki, hayallerimiz, aşklarımız, özlemlerimiz renkli bir yumak gibidir, içinde; sevgili Eşim, karım, kocam, kızım, oğlum,  evladım, annem,  babam, kardeşim, torunum, dostum, başlıklarıyla gönül çelenlerimize yarenlik eder.” Diyen Karatopraklı ‘’ Sanatçıları ve yazarları bu başlıklar altında mektuplar yazmaya davet ettik. ‘’dedi.
 
 
            Serginin Art Koordinatörü Harika Ören ‘’ Fark yaratan bir sergiyle başlangıç yapmak  istedik. Doğru bir iş yaptığımızı gördüğümüz ilgiden anlıyoruz. Resim aslında desen-renk ikilisinden oluşan bir anlatım şeklidir. Resimsel söylev ile yazınsal dili ilişkilendirdik. Katılımcılarımız duygularıyla sergimizdeler. Seçici olmak zorundaydık bu konuda zorlandığımızı ifade etmeliyim.’’ Dedi ve  kaliteyi belli bir düzeyde tutmak için sergiyi, on kişi ile sınırlandırmayı uygun gördüklerini söyledi.
 
 
           
             Mektup’un geleneksel kültürümüzde önemini yitirdiği dönemde; Efecehaber Gazetesi sahibi M.Yahya Efe’nin eşine;
            Gazeteci yazar Recai Oktan’ın ve Sevgi Ünal’ın torunlarına; Vuslat Karatopraklı Seçkin’in kızkardeşine; ressam galeri sahibi Şahnaz Yılmaz’ın kaybettiği anne-babasına yazdığı mektuplar kadar, sergide yer alan bir asker mektubu da okuyanları duygulandırdı. 
 
 
           
Ressam Ayten Akgürbüz’ün karakalem işi, Ülkü Cılızoğlu’nun tablo üzerinde yer alan şiiri, etkinlik yapımcıları Nilgün Karatopraklı ve Harika Ören’in yağlı boya tabloları ilgiyle izlendi.
            Gazeteci ve Yazı Dükkanı Akademik Etkinlikler Derneği kurucusu Recai Oktan, anlamını değerli bularak derneğini temsilen el yazısı çalışmayla katıldığı ‘’Sevgiliye Mektuplar’’ da  satışa koyduğu eserini  alacak olan kişinin eğitimini üstlendikleri lise öğrencilerine  destek olacağını belirtti. 
           
‘’Kağıt Batik’’ ve ‘’Tablo Halılar’’ konseptli sergileriyle tanınan Eyüp Büyükbostancı, sergiye iki işiyle katıldı. Sanatçı yeni basılan ‘’Sırası mı şimdi sensiz olmanın’’ adlı şiir kitaplarını imzaladı.
             Avrupa’da iki sergiye katılan, yeni dönen Şahnaz Yılmaz ayağının tozuyla katıldığı etkinliğin farklı bir amaç taşıyor olmasını önemseyerek;  özlemlerini daima duyacağı evebeynlerine yazdığı mektupla sergide yer aldı.
             Sevgi Ünal  ‘’İzmarit ‘’isimli hikaye kitabının ilk imza gününde tükendiği  anlatırken, mutluluğunu yüzünden okumak mümkündü. 
              Konuklar arasında bulunan’’Resimlerini satmayan tek ressam’’ ünvanını taşıyan Işık Üniversitesi Öğretim üyelerinden İsmail Avcı ve Sanat Tasarım Gazetesi Yayın Yönetmeni Doçent Dr. Ümit Gezgin sergideki işleri inceledikten sonra; sembol haline gelen mektupların desenle harmanlanarak  bir sevgi gününde sunulmasının ayrıcalığına hayran kaldıklarını belirterek,  katılımcıları kutladılar. Süreklilik arz etmesi dileğinde bulundular. 
           “Sevgiliye Mektuplar  22 Şubat akşamına kadar (Gündüz 13.00-19 Saatleri arasında) NİL&ART‘ta sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
            Nil&Art Atölye, galeri, dövme stüdyosu; Yel Değirmeni,Rasim Paşa mahallesi,Duatepe Sokak Numara 4 Kadıköy/İstanbul. 0534 877 00 66
 

 

Ekleyen:  Efe'ce Haber Gazetesi
Ekleme Tarihi:  17.2.2020
İzlenme:  264
Yazdır:Yazdır
 
Eklenen Yorumlar 
Bu Konuda En Çok Okunan Yazılar
Yeşil çamın Cesur kızları
Herkesin gözünü korkutan rolleri, onlar cesaretle ve büyük bir ustalıkla canlandırdılar. Onlar 70'li yılların ortalarında ve 80'li yıllarda Türk sinemasının erotizm kraliçeleriydi.
Efe'ce Haber Gazetesi [ 21.2.2009 Devamı
 
Euorivision'da hedefim birincilik olmazsa ilk 5
Türkiye'yi Eurovision'da temsil etmeye hazırlanan pop şarkıcı Hadise, konser vermek için geldiği Kayseri'de, sahneye yaklaşık 2 saat geç çıktı. Verdiği frikikle kendini affettirdi!
Efe'ce Haber Gazetesi [ 27.11.2008 Devamı
 
2009 yılının saç modelleri
Dünyanın tanınmış ünlü yıldızları saçlarını nasıl değiştirdi? Ünlü kuaförlere giden ünlülerin saçlarının değişimleri sizlere fikir verebilir. Yeni yılda saçlarınızı değiştirin.
Efe'ce Haber Gazetesi [ 26.12.2008 Devamı
 
Yazarlar
Prof. Dr. Anıl ÇEÇEN

YENİ CUMHURİYET PROGRAMI
Bekir COŞKUN

Her şeyimiz senin…
Yekta Güngör ÖZDEN

Kuyruklu yalanlar
Hüseyin TOPRAK

ÖLÜM KORKUSU…
M. Yahya EFE

Türk Polisi çok yaşa!
Orhan SELEN

Ankara’nın kent bilinci
Harika ÖREN

ATATÜRK TÜRKİYE’sinin KADINLARI
Belma Demir AKDAĞ

KARANTİNADAYIM, NASIL GEÇİNECEĞİM?
Sevgi Ünal

SÜTYENİMDEN YAPSAM
Arzu KÖK

Vicdan!...
Münevver ÖZCAN

ORDA OLDUĞUNU BİLİYORUM YA
Ahmet GÖKSAN

KATİLİN SERİSİ
Metin Mercimek

YENİ BİR HAYATA NASIL ADIM ATARIZ?
Ayten YAVAŞÇA

Artık bu solan bahçede bülbüllere yer yok
Handan ÇÖLAŞAN

SARS COVIT 19 .... Evde kalmamız şart
Mahmut SELÇUK

EVDE KAL TÜRKİYEM
Dr. Doğan KUŞMAN

MEHDİLİK KAVRAMI NEDİR?
Nejat TAŞKIN

NE YAZSAM DİYE DÜŞÜNÜYORUM
Fevziye ŞİMDİ

DESTAN
Oktay ZERRİN

BİR EFECE HABER VARDIR
Şahika ÖNER

EVDE KAL, EVDE HAYAT VAR
Sevinç ŞİMŞEK

Alevilerin evini işaretleyen gafil !
Şenses US

Ayrılamam
Melek Adalet ÖNOL

FİNAL
Nurcan OFLUOĞLU ŞEN

Şeytan kulağımın dibinde…
Mehmet KADIOĞLU

Efece Haber'de
Nevin BALTA

Lozan Zaferinin 96. Yıl Dönümü

 

 

 
Her Hakkı Saklıdır. Efe'ce Haber Gazetesi © 2008 Tasarım : Linear Yazılım

Reklam