Ramazanınız,
Mübartek olsun!
Devamı  
 

 

 

     

  8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Kabri Başında anıldı

 
 Devamı     

  
magazin
 
 
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 4 NİSAN SOKAK HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’NDE Farkındalık oluşturdu.
 
 

  Devamı  

 

 

 

 
 
 
 
 
 
  AKPINAR Temmuz 2017 Sayısı
 
 
 AKPINAR Mart 2017 Sayısı
 
 
 
Bir insanlık dersi...
 
 

 Orhan SELEN

Devamı

 

  
Hava Durumu Bilgileri

 
Döviz Kurları

Anket
Anket Seçilmemiş
Diğer Anketler

Ziyaretçiler
Toplam Ziyaretçi :  24546045
Bugün Ziyaretçi :  422
Aktif Ziyaretçiler :  311

GAZİANTEP’TEKİ OKULLAR AÇILIŞA HAZIR

 

 
 
- BÜYÜKŞEHİR OKULLARA 1 SENELİK TEMZİLİK MALZEMESİ TEMİN ETTİ
 
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Gaziantep Valiliği koordinasyonunda 6 milyon TL’lik bütçeyle bin 157 okulun temizlik ihtiyaçlarının karşılanarak “Güveli Okul” sertifikası almasıyla 1 Mart’ta okulların açılmasına hazır hale geldi.
Dünya’yı ve Türkiye’yi kısa sürede etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) Salgını çerçevesinde birlikte iş yapma modeli olarak görülen Gaziantep Modeli ile il sınırları içerisinde bulunan bütün okullar için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği koordinatörlüğünde Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle ortaklaşa hareket ederek 1 Mart’tan itibaren kademeli olarak açılacak okulların maske, temizlik malzemesi ve tedbirlerin içinde bulunduğu ihtiyaçlarını “Okullarımızı güvenle açıyoruz” sloganıyla tamamlandı. Okullarda Koronavirüs bulaş riskinin azaltılmasının hedeflendiği çalışmada Büyükşehir Belediyesi, 6 milyon TL’lik bütçe ayırarak okulların bu konuda bütün ihtiyaçlarını giderdi. Şehitkamil İlçesi Vedat Topçuoğlu’nda düzenlenen tanıtım toplantısında Büyükşehir Belediyesi tarafından şehirde bulunan bin 157 okulun temizlenerek 10 bin litre yüzey dezenfektanı, 75 bin litre sıvı el sabunu, 410 bin yıkanabilir maske, 2 bin adet el dezenfektan standı, 50 bin adet yer stickerı, 500 adet klozetör akülü dezenfektan sıkma makinesinden oluşan malzemeleri temin etti. Malzemeler okulların bir yıllık temizlik ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlandı. Tanıtıma Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve okul müdürleri katıldı.
 
 
ŞAHİN: OKULLAR SAĞLIKLI OLUNCA EVLATLARIMIZ GÜVENDE OLACAK
Yapılan tanıtım toplantısında konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde pandemiye karşı ulusal bir mücadele verildiğini hatırlatarak, “Bilim Kurulu’nda çıkan kararlar var. Bir de bunların uygulanması var. Gaziantep Modeli birlikte iş yapma modelidir. İyi günde kötü günde bir ve beraber olma modeli. 2 milyon bize emanet, çocuklarımızın bize emanet. Dolayısıyla bu zor süreçte en az zararla geçmek için çıkan genelgelerin uygulanmasında bize dair ne varsa üzerimize düşen görevi paraya pula bakmadan gerçekleştiriyoruz. Salgından en az zararla çıkmamız lazım. Eğitim camiası bizim için çok önemli. Biz sürekli ‘Eğitim ordusunun emrindeyiz’ diyoruz. Öğretmenlerimizin emrindeyiz. Bizim medeniyetimiz ‘Bize bir harf öğretenin 40 yıl kölesi
oluruz’ diyor. O nedenle ortam çok önemli. Uzaktan eğitim sistemiyle öğrenim hayatını sürdüren öğrencilerimiz için internet alt yapısının sıkıntılı olduğu alanlarda güçlendirme çalışmaları yaptık. Nerede sorun var dedi ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile oraya gittik ve sorunu çözdük. Bir taraftan da Gaziantep Modeli ile 88 bin civarında tableti öğrencilerimizle buluşturduk. Bugünkü program vesilesiyle de 1 Mart’ta açılacak okullarımız için bir dizi açıklamalarda bulunmak istedik. Amacımız kimsenin tedbir ve önlem konusunda kafasında soru işareti kalmamasıdır. Okullar sağlıklı olunca evlatlarımız güvende olacak. Ben ve arkadaşlarım size hizmet etmekten dolayı mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.
 
 
GÜL: GEREKEN BÜTÜN FİZİKİ ŞARTLAR SAĞLANDI
Okulların açılmasıyla beraber velilerin durumu bilmesi için bu etkinliği yaptıklarını söyleyen Gaziantep Valisi Davut Gül, “Daha önceden Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle bütün okulların bu planlaması yapılmıştı. Okullarımızın tamamının ‘Okulum Temiz Belgesi’ alması, evde risk ne kadar varsa okullarımızda risk o kadar var. Tabi çocuklar hiçbir sıkıntı yaşamadan eğitim-öğretim görecekleri anlamına gelmiyor. Çocuklarımızın, öğretmenlerimizin ve velilerimizin bu süreçle birlikte de dikkat etmesi gerekiyor. Bütün fiziki şartları sağladık. Bu anlamda hiçbir eksikliğimiz yok. Artık, sorumluluk bilinciyle hareket edilip sağlanan fiziki şartların doğru bir şekilde gündelik hayata entegre edilmesi gerekiyor. Kurallara uyulması şart. Evden okula, okuldan da eve hastalığın gelme ihtimali var. Ama Gaziantep bu anlamda hazırlıklı bir il. Şimdiye kadar çok önemli bir mücadele verdik. Bunun da en büyük ayağı siz değerli vatandaşlarımızdır. Çok şükür Gaziantep, vaka sayısı itibariyle Türkiye’de ortalamanın altında bir kent. Aşılamaların artması ve kurallara uyulması ile beraber bu daha da kontrol edilebilir bir virüs niteliğine kavuşacak. Öğretmenlerimizin de aşılanma süreci başladı. Sağlık Bakanlığı’nın takvimine göre herkes sırasıyla aşılanmasını gerçekleştirecek” ifadelerini kullandı.
 
TEPE: BÜTÜN ENDİŞELERİ ORTADAN KALDIRMAYI DÜŞÜNÜYORUZ
Okulların açılmasıyla ilgili bir dizi hazırlık yapılması gerektiğini aktaran Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, “Bu hazırlıkları da sizinle paylaşmaya geldik. Çünkü velilerimiz de çocuklarımız da belki birtakım endişeler vardır. Umarım bu programımızla da bütün endişeleri ortadan kaldırmayı düşünüyoruz. Eylül ayında okullar açılmadan önce Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, okulların hazırlığıyla ilgili bütün malzemeleri karşılayacaklarını ifade etmişlerdi. Biz de bu doğrultuda hazırlık içerisine girdik. 22 kademede bütün okullarımızın malzemelerinin sağlanmasını, kullanıma sunulması için bir çalışmamız oldu. Bu 22 kalemden kısaca bahsetmek istiyorum. Elektronik ateş ölçerler, sıvı sabunlar, yer dezenfektanı, el dezenfektanı, yüzey temizleyiciler, sosyal mesafe stickerları, sosyal mesafe kurallarının anlatıldığı 14 kural levhaları, El yıkama bilgilendirme afişleri, doğru maske kullanımı afişleri, kağıt havlu, peçete, maskeler ayrıca bunların bütün elektronik aparatları, Çöp kovaları, tıbbi atıklar, elektronik pompalar… Bin 157 okulun tamamına bu malzemeler 1 yılın tamamını kapsayacak şekilde temin edildi. Bu program vesilesiyle Başkanımız Fatma Şahin’e ve Vali Davut Gül’e şükranlarımız arz ediyorum” dedi.
 
 
 
 

 

Ekleyen:  Efe'ce Haber Gazetesi
Ekleme Tarihi:  27.2.2021
İzlenme:  64
Yazdır:Yazdır
 
Eklenen Yorumlar 
Bu Konuda En Çok Okunan Yazılar
Bodrum değil Tunceli
Bir zamanlar askeri operasyonların yapıldığı Tunceli'nin Kutuderesi Vadisi'nde bulunan Munzur Çayı sahili şimdi tatilcilerin gözdesi...Munzur çayı sahlilindeki renkli görüntüler Bodrum'u aratmıyor.

Efe'ce Haber Gazetesi [ 10.8.2009 Devamı
 
Piramitlerin sırrı ortaya çıkıyor
Dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Giza Piramitlerinin bilinen en eski parçası olan Keops Piramidi, aradan asırlar geçmesine rağmen sırrını hala muhafaza ediyor.
Efe'ce Haber Gazetesi [ 14.8.2010 Devamı
 
Mehmet Kadıoğlu'nun şiirleri
Mahzunlaşmaya başladı garip gönlüm
Yaklaştı Kilis’ten ayrılık günüm
Dostlarım, arkadaşlarım, anam özüm
Yine burnumda tütecek, yok mu çözüm
Efe'ce Haber Gazetesi [ 2.9.2011 Devamı
 
Yazarlar
Prof. Dr. Anıl ÇEÇEN

TÜRKİYE TÜRKÇE İLE VAR OLMUŞTUR
Hüseyin TOPRAK

BAŞLIK BULAMADIM…
M. Yahya EFE

Özal’ı Rahmetle Anıyoruz
Orhan SELEN

TARİHE YAN BAKMAK
Harika ÖREN

MAHYA IŞIKLARI
Belma Demir AKDAĞ

ŞİDDET, KADIN, SÖZLEŞME
Arzu KÖK

Laiklik Vazgeçilir Değildir
Metin Mercimek

“RAMAZAN COŞKUSU BAŞLADI”
Elveda TANIK

LEBALEB KONGRE...
Ahmet GÖKSAN

KARGANIN KARASI
Handan ÇÖLAŞAN

Polis Haftamız Kutlu Olsun
Sevinç ŞİMŞEK

Bilgimiz yok, zikrimiz AŞI !
Şahika ÖNER

BAHARDA; ŞAKAYIKLAR & AYI GÜLLERİ
Ayten YAVAŞÇA

GÜNEŞ İLE ÖZDEŞLEŞMİŞ ÜZÜMLERİN AŞKI!
Fevziye ŞİMDİ

TOM AMCA’NIN KULÜBESİ
Alev YILDIRIMCI

KADINA YAPIŞAN NAMUS
Münevver ÖZCAN

YENİDEN DENGELENECEĞİZ ..
Oktay ZERRİN

ÇANAKKALE' DE
Sevgi Ünal

DİKEN ÜSTÜ
Dr. Doğan KUŞMAN

ERMENİSTAN İLE TÜRKİYE İLİŞKİSİ
Dr. İbrahim ATEŞ

ŞA’BAN’IN YARISI (BERAT) GECESİ
Samet Şimşek

Aç Geldik Tok Gideceğiz
Mehmet KADIOĞLU

Efece Haber'de
Mahmut SELÇUK

EVDE KAL TÜRKİYEM

 

 

 

 

Her Hakkı Saklıdır. Efe'ce Haber Gazetesi © 2008 Tasarım : Linear Yazılım

Reklam