Ankara’da Düzenlenen 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni
                        Devamı                       
 
Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Karacoşkun'un Gaziler Günü Mesajı
      Devamı  

 

 

 Gaziler Günü kutlu olsun!

 
 
Düşmanla savaşan, savaştan sağ ve zafer kazanmış olarak dönen kimselere Gazi denir. Gazilik nesiller boyu taşınacak bir onurdur
  Devamı 

magazin
 
ULUSLARARASI BODRUM BALE FESTİVALİ
  Devamı  

 

 
 
 
 
 
  AKPINAR Temmuz 2017 Sayısı
 
 
 AKPINAR Mart 2017 Sayısı
 
 
 
Bir insanlık dersi...
 
 

 Orhan SELEN

Devamı

  
Hava Durumu Bilgileri

 
Döviz Kurları
altın fiyatları

Anket
Anket Seçilmemiş
Diğer Anketler

 


 
Ziyaretçiler
Toplam Ziyaretçi :  20466848
Bugün Ziyaretçi :  2113
Aktif Ziyaretçiler :  148

PKK SİLAH BIRAKIR MI?
 
Barış sürecinin hayatımıza girdiği günlerde, doğal olarak bölücü örgüt PKK’nın silah bırakacağı da gündeme gelmişti. Ancak şu ana kadar bölücü örgüt PKK’dan silahları bırakma gibi bir girişim olmadığı gibi böyle bir eylemin şuan mümkün olmadığı yönünde açıklamalar geldi.
Peki PKK’nın gerçekte “silahları bırakma” gibi bir niyeti olabilir mi?
 
Komünist örgüt PKK'nın lideri Abdullah Öcalan ayakta kalabilmek için silahlı mücadelenin ve silahlı propagandanın şart olduğunu, komünizmin gereği olarak bunun mutlaka uygulanması gerektiğini bakın nasıl izah ediyor:
 
"...Biz ulusal kurtuluş mücadelesini böyle gelişmiş savaş düzeyine ulaştırmak için ise silahli propaganda ile başlanmasi gerektiğini, ajitasyon, propaganda ve örgütlenme görevlerinin başarılmasının temel aracının silahli propaganda olacağini, devrimci yapının yaratılmasında temel iskele görevini silahli propagandanin göreceğini belirtiyoruz... (Abdullah Öcalan, Seçme Yazılar, 1. cilt, s. 213)
 
...Bu konuda Ho Shi Minh, l944'lerden önceki Vietnam koşullarında; '... Ne bir gerilla savaşını ve ne de bir halk ayaklanmasını başlatabiliriz. Ama bunları hazırlamak için SİLAHLI PROPAGANDA UYGULAMAYA İHTİYACIMIZ VARDIR' der. (Sözde) Kürdistan koşullarında bu daha da açık ve dayatıcı bir gerçektir..." (Abdullah Öcalan, Seçme Yazılar, 1. cilt, s. 213)
 
Silahlı propaganda ve şiddet komünizmin vazgeçilmez temel ihtiyaçlarındandır. Bu şiddet propagandasının vazgeçilmez olduğunu PKK’nın 30 yıldır masum halkımıza yaşattığı acılar dolayısıyla çok net gördük halen de görmeye devam ediyoruz.
 
Gazete küpürlerini hatırlayalım:
 
100 bin kişide ölebilir, sayı hiç önemli değil… Türkiye, 19.10.2011
 
Öcalan’dan “her gün 500 asker öldürülsün” talimatı Zaman, 20.04.2012,
 
PKK’nın yeni hedefi polis Sabah, 07.07.2010
 
Öcalan’dan kaos planı talimatı Zaman, 24.11.2011
 
PKK düğmeye bastı, Güneydoğu karıştı Bugün, 18.08.2010
 
Görüldüğü üzere Bölücübaşı Öcalan’ın şiddet, ölüm çağrıları çok yakın tarihimize aittir..
 
Vatan gazetesinin 29 Ocak 2013, tarihli haberine göre de; terör örgütü PKK adına açıklama yapan bir yetkili, PKK’nın silah bırakma gibi bir kararının olmadığını açıkladı. Telefon ile ajansa bağlanan terörist, “Şu ana kadar böyle bir karar alınmış değil” açıklamasında bulundu.
 
15 Mayıs 2013 tarihli bir röportajında PKK Terör Örgütünün Kandil’deki kadrolarının başında bulunan Fehman Hüseyin silah bırakmanın en zor koşullarda bile mümkün olmadığını açıkça belirtti. Bakın neler söylemişti :
 
“Yarın ‘Bu da yetmez, silah bırakın’ derler. Bu olursa, bu tam bir dayatma olur. Teslimiyet dayatmasıdır bu. En zor koşullarda bile teslimiyeti kabullenmek PKK için mümkün değildir. PKK bu davayı yarın bıraksa bile PKK’dan 10 kat daha radikal, fanatik örgütler çıkar ortaya.”
 
PKK’nın amacı bölgede marksist, darwinist bir komünist bir devlet kurmaktır. Bir komünist için proletarya devrimi olmadan, komünist devrim olmadan silah bırakma diye bir şey yoktur.
 
PKK’nın hedefine ulaşmadan silahı bırakması mümkün değildir. Boş hayallere kapılmayalım. Planlar PKK’nın silahları bırakacakları zihniyeti üzerine kurulursa sonunun hüsran olacağı çok açıktır.
 
Karşımızda Marksist, Leninist, komünist bir örgüt var. Ömürlerini bu yola adamışlar. On binlerce insan bu yolda bu düşünceyi savunmak uğruna ölmüş. Ailesini, akrabalarını, çocuklarını kaybetmişler, intikam hırsı ile bu kişilerin çoğu dağa çıkmış. Komünizmin bir an önce bölgeye ve bütün dünyaya hakim olması için hırsla gayret ediyorlar.
 
Bilimsel ilmi mücadele yapılmadan komünizm kalkmaz. PKK militanları, ideolojik olarak komünizmin hakim olması gerektiğine inanmış, tüm hayatını bu hedefe adamış kişilerdir.
 
Ölümü bile göze alabilecek derecede ideolojilerine bağlıdırlar. Dağ akademilerinde gece gündüz bu vahşi ideolojinin eğitimini almaktadırlar. Bu kişilere anti-ideolojik eğitim dışında yaklaşmak çocukca ve beyhude bir hareket olacaktır. Bu durumda tek yapılacak şey devletin kitaplarından Darwinizmin, materyalizmin kaldırılmasıdır. Darwinizmi, materyalizmi devlet savunduğu müddetçe, bu insanların ikna edilmesi çok güçtür.
 
Gerçek silahın onların elinde değil, beyinlerinde olduğu gerçeğinin anlaşılması gerekir. Zaman daralıyor, devletimizin acilen bu konuda önlem alması ülke bütünlüğü açısından çok hayati bir konudur. Elbette ki bölgede kanın durmuş olması güzeldir, ancak kısa vadeli olmaması ve kalıcı çözüm olabilmesi bu söylediklerimize bağlıdır.
 
Ekleyen:  Aslı HANTAL
Tarih:  2.7.2014
Yazdır:Yazdır
Eklenen Yorumlar 
Aslı HANTAL Yazıları
BİR ADIM İLERİ, İKİ ADIM GERİ Aslı HANTAL [ 7.5.2014 Devamı
Sayfalar : 1  
Yazarlar
Prof. Dr. Anıl ÇEÇEN

MARKS YANILDI AMA ATATÜRK HAKLI ÇIKTI
Bekir COŞKUN

Kasket-yemeni-külah…
Yekta Güngör ÖZDEN

Siyasal Bilanço
Hüseyin TOPRAK

ZİRVE, BİR GÜN ÖNCESİ VE GASTO – ANTEP…
M. Yahya EFE

Gaziler Günü kutlu olsun!
Nurcan OFLUOĞLU ŞEN

Şeytan kulağımın dibinde…
Orhan SELEN

GÖRMEK İSTEYENLERE
Harika ÖREN

SAMSUN GAZİ MÜZESİ
Belma Demir AKDAĞ

ZAMLARIN FRENİ PATLADI
Sevgi Ünal

KÜRKÇÜ DÜKKÂNI
Arzu KÖK

Kaz Dağları ve Knidos
Münevver ÖZCAN

BABALIK SINAVINI GEÇENLERE SEVGİLERLE
Ayten YAVAŞÇA

“Gönlümün bülbülüsün”
Handan ÇÖLAŞAN

Murat Dedeman Hayatını Kaybetti
Ahmet GÖKSAN

FORMÜLÜN İKİRCİKLİSİ
Aslı ASLANER

KANATSIZ MARTILAR
Dr. Doğan KUŞMAN

KALBİNİZDE SEVGİ VAR MI?
Nejat TAŞKIN

NE YAZSAM DİYE DÜŞÜNÜYORUM
Metin Mercimek

HIZLI TREN DÜŞÜNCESİ
Fevziye ŞİMDİ

TEKERLEMELER
Oktay ZERRİN

MÜZİK ALIR, SATARIM
Şahika ÖNER

ANTALYA RENGARENK
Sevinç ŞİMŞEK

Deneyim yaşayarak olur
Melek Adalet ÖNOL

FİNAL
Mahmut SELÇUK

Ve kar yağar...
Mehmet KADIOĞLU

Efece Haber'de
Elveda TANIK

MANSUR YAVAŞ! SAKIN CEVAP VERME!...
Nevin BALTA

Lozan Zaferinin 96. Yıl Dönümü
İlknur Bakış

Mavi kelebeklerin hikâyesini bilir misiniz?

 

 

 
Her Hakkı Saklıdır. Efe'ce Haber Gazetesi © 2008 Tasarım : Linear Yazılım

Reklam