Ankara'nın başkent oluşunun 97. yılı
 Devamı    
 
 
 BEKİR COŞKUN'UN ARDINDAN...
  Devamı    

 

 
Babalar, anneler birer okul olun… Okul artık sizsiniz… Çocuklara laik cumhuriyeti, Cumhuriyet sevdasını, Cumhuriyet devrimlerini öğretin.
Mustafa Kemal’i anlatın… Unutmasınlar…
Bekir Coşkun
 
 
Ankara (Efece haber) - Uzun zamandır akciğer kanseri nedeniyle tedavisine devam edilen yazarımız Bekir Coşkun hayatını kaybetti.  
  Devamı 

magazin
 
 
57. Antalya Film Festivalinde
En İyi Film ödülü
HAYALETLER
  Devamı  

 

 
 
 
 
 
  AKPINAR Temmuz 2017 Sayısı
 
 
 AKPINAR Mart 2017 Sayısı
 
 
 
Bir insanlık dersi...
 
 

 Orhan SELEN

Devamı

  
Hava Durumu Bilgileri

 
Döviz Kurları
altın fiyatları

Anket
Anket Seçilmemiş
Diğer Anketler

 


 
Ziyaretçiler
Toplam Ziyaretçi :  23394900
Bugün Ziyaretçi :  637
Aktif Ziyaretçiler :  99

'Verdiğimiz bütün sözleri tuttuk'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Seçimden önce 'Net asgari ücreti 1500 lira yapacağız.' dedik. Erzurum'un Çat Belediyesinden tutun Tekirdağ, İzmir Büyükşehir'e kadar bütün belediyelerimizde asgari ücret en az net 1500 liradır." dedi.

 
'Verdiğimiz bütün sözleri tuttuk'
 
 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizim belediye başkanlarımız asla ve asla kendi kentlerine ihanet etmediler, kenti ve kentliyi baş tacı ettiler, yeşili de korudular, hizmeti de yaptılar. Arzu ederlerse onlara belediyecilik dersi de verebiliriz." dedi.

Kılıçdaroğlu, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen toplu temel atma ve açılış törenindeki konuşmasında, Türkiye'de, Cumhuriyet'in kurucu değerlerine dönmek; bir arada, huzur içinde yaşamak ve siyasette uzlaşmayı egemen kılmak gerektiğini dile getirdi.

Kılıçdaroğlu, her bakan değiştiğinde milli eğitim politikasının değiştiğini kaydederek, 11 ilçeye 11 okul yapma görevinin Milli Eğitim Bakanlığı'na ait olduğunu, ancak bu okulların Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını söyledi.

Verdikleri bütün sözleri tuttuklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Seçimden önce 'Net asgari ücreti 1500 lira yapacağız.' dedik. 'Bu parayı nereden bulacaksınız?' dediler. Bizim bugün en küçük belediyemizden, Erzurum'un Çat Belediyesinden tutun Tekirdağ, İzmir Büyükşehir'e kadar bütün belediyelerimizde asgari ücret en az net 1500 liradır. Demek ki oluyor, yapabiliyoruz. Soru şu aslında, küçük bir belediye dahi bunu yapıyorsa, bir büyükşehir belediyesi dahi bunu yapıyorsa, koskoca Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti bunu nasıl yapamıyor?"

"Bizim ruhumuzda Kuva-yi Milliye var"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hizmeti Türkiye sathına CHP'li belediyelerin yapabildiğini ifade ederek, "İstanbul ve Ankara Büyükşehir belediyeleri metro yapamadılar. Şu anda bu metro inşaatlarını Bakanlık yapıyor. Bizim İzmir Büyükşehir Belediyemiz, kendi imkanlarıyla kendi metrosunu yapıyor. Üstelik onların yaptığının üçte bir fiyatına yapıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve bizim belediye başkanlarımız asla ve asla kendi kentlerine ihanet etmediler, kenti ve kentliyi baş tacı ettiler, yeşili de korudular, hizmeti de yaptılar. Arzu ederlerse onlara belediyecilik dersi de verebiliriz." diye konuştu.

Dünyanın tanıdığı Namık Kemal'in Tekirdağlı olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, Albayrak'dan görkemli bir Namık Kemal heykeli yapmasını istedi.

Kılıçdaroğlu, CHP'nin diğer partilere benzemediğini belirterek, "Bizim ruhumuzda insana, vatana, bayrağa sevgi vardır, bizim ruhumuzda Kuva-yi Milliye vardır." dedi.

Program öncesi Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (TESKİ) Japon JIKA kurumu iş birliğiyle yaptığı ileri biyolojik arıtma tesisi inşaatını ziyaret eden Kılıçdaroğlu, açılış ve temel atma töreninde yer alan Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima'ya Tekirdağ'ın yöresel ürünlerinin bulunduğu bir hediye verdi.

Tekirdağ'daki 153 milyon liralık altyapı yatırımının bir kısmının açılışı, bir kısmının da temel atma töreni, milletvekilleri, belediye başkanları ve vatandaşların katımıyla gerçekleştirildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ticaret ve Sanayi Odası'nda hemşehri dernek temsileriyle bir araya geldiği toplantı basına kapalı gerçekleştirildi.


AA

 

Ekleyen:  Efe'ce Haber Gazetesi
Ekleme Tarihi:  17.11.2017
İzlenme:  691
Yazdır:Yazdır
 
Eklenen Yorumlar 
Bu Konuda En Çok Okunan Yazılar
TBMM 23. Dönem Kadın Milletvekilleri
Türkiye Büyük Millet Meclisi 23. Dönem Kadın Milletvekilleri
Efe'ce Haber Gazetesi [ 8.2.2009 Devamı
 
İlk Kadın Milletvekillerimiz
Kadınların ilk kez oy kullandığı TBMM 5. Dönem seçimleri 8 Şubat 1935'te yapıldı ve 17 kadın milletvekili ilk kez meclise girdi. Ara seçimlerde bu sayı 18'e ulaştı.
Efe'ce Haber Gazetesi [ 5.12.2011 Devamı
 
Alevi kavgası!
AKP ile CHP arasında yaşanan Dersim kavgası iki partinin genel başkanlarının yaptıkları açıklamalarla yeni bir boyut kazandı. Siyasette şimdi de Alevi kavgası başladı.
Efe'ce Haber Gazetesi [ 2.12.2009 Devamı
 
Yazarlar
Prof. Dr. Anıl ÇEÇEN

DEMOKRATİK ATATÜRKÇÜLÜK
Bekir COŞKUN

Yazı bilmem
Yekta Güngör ÖZDEN

Siyasal çarpıklıklar
Hüseyin TOPRAK

ARTIK GÜN – DEM YOK, SAAT – DEM VAR…
M. Yahya EFE

Bekir Coşkun’un ardından...
Orhan SELEN

Kara çarşafı kim yasakladı?
Harika ÖREN

YAŞANABİLİR BİR DÜNYA
Arzu KÖK

Muhalefet
Belma Demir AKDAĞ

SABIR, SABIR YA SABIR
Münevver ÖZCAN

YENİDEN DENGELENECEĞİZ ..
Ahmet GÖKSAN

PAZAR'LIK ÖZÜN BAŞARISI
Metin Mercimek

UNUTMADIM SENİ BEN
Sevgi Ünal

DİKEN ÜSTÜ
Handan ÇÖLAŞAN

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü.
Ayten YAVAŞÇA

Artık bu solan bahçede bülbüllere yer yok
Şahika ÖNER

ANTALYA BEYDAĞLARININ HİKAYESİ
Mehmet KADIOĞLU

Efece Haber'de
Mahmut SELÇUK

EVDE KAL TÜRKİYEM
Fevziye ŞİMDİ

TÜRK DİL BAYRAMI
Oktay ZERRİN

GAZETECİ EFE KÖPEĞİ MAÇO' YU UNUTMADI !
Sevinç ŞİMŞEK

Dikkat ettiniz mi?
Dr. Doğan KUŞMAN

MEHDİLİK KAVRAMI NEDİR?
Nejat TAŞKIN

NE YAZSAM DİYE DÜŞÜNÜYORUM

 

 

MICHELIN Ana Bayii GÜLER KARDEŞLER 

 

 

Her Hakkı Saklıdır. Efe'ce Haber Gazetesi © 2008 Tasarım : Linear Yazılım

Reklam